Cílem výzkumného týmu Rentgenová mikro a nanotomografie je experimentální výzkum v oblasti rentgenové mikro a nanotomografie (mikro a nano CT). Výzkum zahrnuje vývoj i aplikace tomografických metod v různých oblastech. Výzkumná skupina se zabývá vývojem μCT techniky v návaznosti na spolupráci se Synchrotronem Elettra v Itálii, která probíhá od roku 2005. Na základě této, ale i dalších spoluprací a výzkumných projektů realizovaných na dalších synchrotronech v Evropě bylo přistoupeno k vytvoření nové laboratoře v rámci struktur vědeckého centra CEITEC.

Více se dozvíte v sekci O nás​.GE workshop

Ve dnech 28. a 29. května 2019 naše laboratoř pořádá první ročník odborného semináře s názvem GE workshop pro nedestruktivní testování v automobilovém průmyslu. Jedná se o jedinečnou událost na území České Republiky, kterou CEITEC VUT v Brně spolupořádá s výrobcem CT systémů General Electric. Mezi pozvanými jsou mimo jiných zástupci CzechInvestu, Volume Graphics, Českého metrologického institutu a Synchrotronu Elettra (Itálie).


Novinky

01.05.2019

Nová publikace: CT procedura pro reprodukovatelná měření porozity

Kovové díly vyráběné selektivním laserovým tavením či dalšími technikami jsou často hodnoceny na základě jejich vnitřní… Číst více »

01.04.2019

Vědci z Institut Pasteur a CEITEC BUT odhalili, jak se formují…

Vzhledem ke složité morfogenezi zůstával vývoj krčních svalů a pojivových tkání u obratlovců dlouho nevysvětlen.… Číst více »

01.03.2019

Konference iCT 2019, Padova (Itálie)

Letošní mezinárodní konference iCT (9th International Conference on Industrial Computed Tomography) se konala v … Číst více »

11.12.2018

3D zobrazování buněk pomocí Rigaku Nano3DX

V naší nové publikaci, která nedávno vyšla v časopise Journal of Microscopy, jsme se zabývali 3D zobrazováním… Číst více »

Newsletters

Náš nejnovější newsletter

Seznam všech Newsletterů

Postery

Náš nejnovější poster z konference ICT2019

Seznam všech posterů